Spawalnictwo cieszy się coraz większą popularnością wśród kandydatów na rynku pracy. Przejście profesjonalnego szkolenia w tym zakresie otwiera drzwi do dobrze płatnej pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Poniżej najważniejsze informacje dotyczące kursów dla spawaczy.
Szkolenie dla spawacza – część teoretyczna
Odpowiednio przygotowane szkolenia dla spawaczy powinny zawierać część teoretyczną, podczas której kursanci uczą się o metodzie czołowej, grzbietowej i pachwinowej, o tym, czym jest spawarka oraz o podstawach: ściegu prostym i zakosowym, bezpieczeństwie spawacza i przebiegu procesu spawania. Zazwyczaj pojedyncze zajęcia teoretyczne trwają 45 minut, jednak ich częstotliwość uzależniona jest od tematyki kursu. Dla przykładu: kurs dla spawacza MAG 135 trwa około 25 jednostek szkolenia teoretycznego i 120 jednostek szkolenia praktycznego.
Część praktyczna nauki spawacza
Po opanowaniu podstawowych zasad spawania przychodzi czas na praktyczne ćwiczenia. Jednostka szkolenia praktycznego może trwać około 60 minut i, podobnie, jak w przypadku części teoretycznej, trwa przez określoną liczbę jednostek szkoleniowych. Kursy dla spawaczy są przeznaczone dla osób, które mają co najmniej podstawowe wykształcenie, ukończyły 18 lat i mają zdolność do wykonywania zawodu. Część praktyczna obejmuje między innymi wykonywanie spoin, naukę bezpiecznej obsługi spawarki i prawidłowego wykorzystania miejsca pracy.
Po odbyciu szkolenia teoretycznego i praktycznego kursant zdaje końcowy egzamin kwalifikacyjny i uzyskuje niezbędne do wykonywania prac spawalniczych certyfikaty. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto myśli o zdobyciu wiedzy na temat spawalnictwa lub o rozszerzeniu nabytych już umiejętności.
Najnowsze komentarze